RAINBOWLAND (FCI)

 

   Home

   Nowości

   O hodowli

   O rasie

   Moje sznaucery

           

     

   Szczenięta

   Mioty

   Do sprzedania

   Linki

   Kontakt

   CHAMPIONY

    RAINBOWLAND (FCI)

 

  stat4u

 

O HODOWLI

 

Witam Państwa !!!

    Nazywam się Tatiana Figura i mieszkam w Dobieszowicach (10 km od  Katowic) w województwie śląskim. Zamiłowanie do kynologii istniało we mnie od  zawsze, jednak moja poprzednia rodowodowa suczka rasy owczarek niemiecki  nie dała mi możliwości rozwinięcia mojego hobby gdyż już na wstępie dysplazja  stawów biodrowych nie pozwoliła jej zaistnieć na polskich ringach a już przede  wszystkim w hodowli. Przez 8 lat, gdy była ze mną była tzw. sunią kanapową.  Nie obarczałam jej żadnymi szkoleniami i konkursami, aby oszczędzić jej  cierpień i bólu bioder, jednak niestety w wieku 8 lat padła na całkowitą dysfunkcję wątroby  po zjedzeniu prawdopodobnie trucizny na szczury.

    Po dwóch latach od straty ukochanej suni, poczułam że już czas na  następną sunię.... i zjawiła się HOSSA Dor-Now, w domu nazywana Kiarą -  założycielka mojej hodowli.

    Hodowla RAINBOWLAND (FCI) powstała w 2006 roku. W pierwszych 2 latach życia hodowli zamieszkały z nami wspomniana HOSSA Dor-Now, biała miniaturka OLENA Grasant (FCI) oraz biały piesek importowany z Izraela - ALADIN Blues La Nanasim.

W 2009 roku hodowla powiększyła się o importowaną z Argentyny suczkę koloru pieprz i sól - IN ESPECTATION OF YOU TM Von Portenschlag oraz czarno-srebrną SERENĘ QUEEN Hajan Polonia (FCI).

W 2010 roku dołączyła do stadka przepiękna, biała suczka KOKOSANKA Sweet Toys "Jessi" - córka bardzo utytułowanych rodziców : ojca - Zwycięzcy Świata 2009 oraz matki - V-ce Zwyciężczyni Świata 2009

W 2011 roku moja hodowla powiększyła się o czarno-srebrną suczkę z bardzo znanej i cenionej hodowli Sasquehanna - NIEZAPOMINAJKĘ "Lexi" - córkę pięknego Interchampiona importowanego z USA  oraz V-ce Zwyciężczyni Świata 2009 również Interchampionki.

W 2012 roku z Republiki Czeskiej przyjechała do nas pierwsza czarna miniatura z wieloletniej i uznanej hodowli Rezlark - ROLANDA "Holka". W tym tez roku dołaczyły do nas dwa kolejne pieski : biały import z Hiszpanii - Blaylock MOVES LIKE JAGGER "Jagger" oraz czarno-srebrny I'M PERFECT GENTELMAN Helloween "Justin", który zamieszkuje wraz z jego druga właścicielką w Kielcach.

Rok 2013 jest 8 rokiem życia hodowli i w tym tez roku po raz pierwszy zdecydowałam się zostawić w hodowli czarno-srebrną suczkę - córeczkę założycielki HOSSY - AYREEN THE STAR OF Rainbowland (FCI) w domu nazywana "Erin".
W tym też roku odeszła od nas SERENA QUEEN Hajan Polonia "Sara" i zamieszkała wraz z urodzonym w mojej hodowli białym pieskiem Alankiem w Siemianowicach Śląskich. W tej chwili Sara wiedzie spokojne życie wraz z białym kolegą i kochającymi ja nowymi właścicielami.

    Moim nadrzędnym celem jest wyhodowanie zdrowych i eleganckich sznaucerów miniaturowych, o doskonałej budowie i elegancji. Dokładam wszelkich starań aby krycia  były jak najlepiej przemyślane, główną uwagę skupiając na odpowiednim doborze rodziców pod kątem zdrowia, a szczeniaczki znalazły swoje nowe domki i  kochających właścicieli a zarazem wielkich hobbystów - miłośników tej  przecudownej rasy.

                                                             Tatiana Figura